Catering dla żłobków i przedszkoli

Posiłki dla dzieci w żłobkach i przedszkolach.

Jedzenie nie musi być nudne!

Tworzymy posiłki z pasją do jedzenia. Zdrowe dania w oparciu o świeże składniki sprawiają że każdy posiłek dostarcza najmłodszym odpowiednią ilość składników odżywczych.

Bez glutaminianu sodu, sztucznych barwników, aromatów oraz konserwantów.

Menu skomponowane z wykorzystaniem warzyw i owoców sezonowych. Uczymy od najmłodszych lat zdrowych nawyków żywieniowych.

Jak dla Was gotujemy?

Smacznie, zdrowo, sezonowo

W oparciu o naturalne przyprawy i świeże składniki. Nasze menu dostosowujemy pod względem wieku i aktywności dzieci. Posiłki przygotowujemy ze świeżych sezonowych produktów, bez używania konserwantów i sztucznych „polepszaczy” Używając jedynie naturalne zioła i przyprawy. 

catering dla żłobków Poznań

Przykładowy rozkład posiłków dla dzieci:

Na śniadania dzieci dostają: zupy mleczne ,kaszki, płatki, owsiankę, jajka w różnych postaciach, pasty, pasztety własnego wyrobu, nabiał, szyneczki  drobiowe i wieprzowe, chlebek, bułki, rogale, chałkę z lokalnej piekarni.

Nigdy nie brakuje u Nas warzyw sezonowych (marchewki do chrupania, sałaty, rzodkiewki, ogórków zielonych i kiszonych ,pomidorków, papryki. 

Na obiad proponujemy zupy często pojawiają się kremy z warzyw, które dzieci chętnie jedzą, a łatwo w nich przemycić wiele wartościowych składników.

Na drugie danie proponujemy mięso i drób (gotowany , duszony w warzywach i pieczony) ryby, kotlety warzywne i jajeczne. Różnego rodzaju kasze, ryże ,ziemniaczki, kluseczki, naleśniki oraz warzywa surowe, gotowane w wodzie i na parze, surówki.

Podwieczorek : to przede wszystkim zdrowe przekąski świeże i suszone owoce, pieczywo chrupkie i kukurydziane, nasiona słonecznika, pestki dyni, domowe jogurty z owocami, koktajle budynie, galaretka, kisiel oraz ciasteczka własnego wypieku, placek drożdżowy, babka, ciasto marchewkowe,  zdrowe kanapki, warzywa do chrupania.

Do picia podajemy czystą wodę, herbatę  z cytryną, owocową i ziołową. Czuwamy nad prawidłowością jadłospisu uwzględniając upodobania dzieci.

Pieczywo zamawiamy w lokalnej piekarni.

Promujemy spożywanie posiłków zgodnie z porą roku latem jemy więcej surowych warzyw i owoców, nawilżających i ochładzających, a w okresie zimowym  dania ciepłe, duszone, gotowane dla ocieplenia organizmu.

Wiemy, że dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze to inwestycja w przyszłość dzieci. Dlatego gotujemy jak dla swojej rodziny, a nagrodą jest uśmiech najedzonego dziecka, które wraca po dokładkę. To upewnia nas w przekonaniu, że przygotowywane posiłki w naszej kuchni są smaczne i pełnowartościowe.

zupa dyniowa dla dzieci

Możliwość zamówienia cateringu okolicznościowego do domu ( Poznań i okolice po wcześniejszym ustaleniu)